KOSZYK JEST
PUSTY

722 094 895

sklep.ollmebel@wp.pl

Jak wybrać pierwsze łóżko dla dziecka?

sie01

Jak wybrać pierwsze łóżko dla dziecka?

Jako rodzic wiesz, że dziecko w końcu przerośnie łóżeczko. Pytanie brzmi: na który mebel Twój maluch powinien przejść w następnej kolejności? Istnieje wiele opcji dla dzieci przechodzących z łóżeczka do łóżka dla dużych dzieci. Przy wyborze najlepszego pierwszego łóżka dla dziecka, istnieje kilka czynników, które będziesz chciał wziąć pod uwagę: Czy będzie to ich główne łóżko przez następne kilka lat? Czy dzielą sypialnię z innym rodzeństwem lub współlokatorem? Czy przestrzeń ma innych lokatorów, takich jak zwierzęta domowe lub akwaria? Czy bezpieczeństwo jest najważniejsze ponad wszystko? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o różnych dostępnych opcjach i które z nich mogą być odpowiednie dla Twojej rodziny. 

Kiedy przenieść dziecko z łóżeczka do łóżka?

Tradycyjna wytyczna mówi, że dziecko powinno przejść na duże łóżko, gdy ma około jednego roku. Jest to jednak ogólne zalecenie, więc jak najlepiej określić, kiedy dziecko jest gotowe na swoje pierwsze łóżko?

Dzieci często zaczynają wykazywać zainteresowanie wychodzeniem z łóżeczka w wieku od 9 miesięcy do roku. Jeśli zauważysz, że wychodzą z łóżeczka i próbują raczkować na podłodze, można bezpiecznie założyć, że są gotowe do przeniesienia się do łóżka.

Pamiętaj też, że bezpieczeństwo jest najważniejsze, więc nie śpiesz się, jeśli Twoje dziecko nie jest jeszcze gotowe. Jeśli nadal raczkuje i nie opanowało jeszcze sztuki stania, najlepiej poczekać, aż będzie bardziej stabilne i będzie mogło z łatwością poruszać się po podłodze.

Idealna wysokość pierwszego łóżka dla dziecka

Kolejnym czynnikiem do rozważenia jest wysokość łóżka. Idealnie, znajdziesz łóżko, które jest wystarczająco wysokie, aby spełnić te dwa kryteria:

Jest wystarczająco niskie do ziemi, aby było bezpieczne dla Twojego dziecka, aby mogło wejść i wyjść z niego bez pomocy.

  • Jest wystarczająco wysokie od ziemi, aby dziecko nie było narażone na uwięzienie lub wypadnięcie z łóżka.
  • Jeśli znajdziesz łóżko, które spełnia te kryteria, możesz rozważyć dodanie kilku cali wyściółki z każdej strony, aby stopy dziecka dotykały podłogi. Możesz również dodać kilka cali wyściółki lub miękkiego koca na dno łóżka, aby dać stopom dziecka miejsce do wygodnego odpoczynku.

Elementy ochronne łóżka dla dziecka - jakie są niezbędne?

Niemowlęta są naturalnie ciekawskie i mają tendencję do poznawania otoczenia za pomocą rąk i ust. Z tego powodu będziesz chciała upewnić się, że łóżko dla dziecka posiada elementy ochronne, aby zapewnić maluchowi maksymalne bezpieczeństwo podczas snu.

  • Pokrowiec na materac: Pierwszą rzeczą, którą należy rozważyć, jest rodzaj pokrowca na materac, którego będziesz używać. Jedną z najczęstszych opcji jest wodoodporny pokrowiec wykonany z winylu lub polietylenu. Chociaż nie zapewniają one takiego samego poziomu ochrony jak pokrowiec na materac piankowy, pokrowce winylowe i polietylenowe są świetnym wyborem dla rodziców z ograniczonym budżetem.
  • Osłony narożników: Następnie będziesz chciał rozważyć osłony narożników. Osłony narożników zostały zaprojektowane tak, aby zapobiec uwięzieniu dziecka w rogach łóżka i zapewnić dodatkową warstwę ochrony dla ciekawskich raczkujących. To prosty, ale nieoceniony element pierwszego łóżka każdego dziecka.
  • Barierki boczne: Barierki ochronne mają za zadanie uchronić dziecko przed wypadnięciem z łóżka. To ważny element bezpieczeństwa, który jest niezbędny dla rodziców dzieci, które jeszcze raczkują.

Znajdź idealną opcję dla siebie i dziecka

Zastanawiałeś się już, kiedy przenieść dziecko z łóżeczka do łóżka, jaki rozmiar łóżka wybrać i jakie cechy są niezbędne, aby łóżko Twojego dziecka było jak najbardziej bezpieczne. Teraz nadszedł czas, aby zastosować wszystko w praktyce i znaleźć idealne łóżko dla swojego malucha.

Zacznij od ustalenia budżetu dla siebie. Nie musisz wydawać dużo pieniędzy, aby znaleźć doskonałe łóżko dla swojego dziecka. Możesz znaleźć niedrogą, ale niezawodną opcję w każdym punkcie cenowym. Pamiętaj o zainteresowaniach i preferencjach swojego dziecka podczas zakupów. Chcesz znaleźć łóżko, które Twoje dziecko będzie kochać przez wiele lat.

sie  01
Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl